BIK

poniedziałek, 15 września 2014

Negocjacje

"Bez trudu zdołasz przetrwać każdy dzień, jeśli potrafisz przetrwać jedną chwilę"
A. Dubus "Historia pewnego ojca"


Dzisiejszy dzień był długi i nerwowy, ale mimo wszystko owocny. Otrzymałam odpowiedzi na kilka moich maili, wykonałam kilka telefonów. Oto bilans
1. 3 z 13 moich chwilówek udało mi się rozłożyć na raty bez przedłużania kolejny raz.
2. Na kolejnej pożyczce udało mi się wynegocjować spłatę części do końca miesiąca i resztę później.
3. 6 firm twierdzi, że nie ma możliwości spłaty w ratach. W rozmowach telefonicznych nasłuchałam się, jakim to nieodpowiedzialnym pożyczkobiorcą jestem. Jedna pani nakrzyczała na mnie przez telefon, druga powtarzała cały czas to samo zdanie.
4. Od trzech firm czekam jeszcze na odpowiedź.

Powiało więc trochę optymizmem, jest światełko w tunelu. Dodatkowo pojawiła się dziś szansa na konsolidację moich zobowiązań, ale nic pewnego, już wiele razy miałam nadzieję. Chociaż w głowie cały czas mam: A może jednak tym razem się uda?

Pieniądze śnią mi się po nocy, tak samo wezwania do zapłaty. Ale przecież dam radę.

4 komentarze:

  1. Hej, dodałem Cię do RSS-ów. Trzymam kciuki i życzę powodzenia wychodzeniu z długów!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli myślisz o konsolidacji to zwróć uwagę, że niektóre firmy pożyczkowe wpisują do BIK, z tego co czytałam to Vivus i Wonga, najlepiej przed konsolidacją sprawdź BIK. Też trzymam za Ciebie kciuki, warto ograniczyć przez jakiś czas wszystkie wydatki żeby wyjść z tego, na szczęście kwota nie jest jeszcze duża

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję! :) Rzeczywiście Vivus i Wonga wpisują do BIKu. Na moje szczęście na tych chwilówkach nie mam jeszcze bardzo dużych opóźnień, więc podobno szansa na konsolidację jest.

    OdpowiedzUsuń